לפרטים והזמנות

072-3937695

ביובית באשקלון

שירותי ביובית באשקלון כבר מעל 20 שנה

ביובית 2000, הוקמה על ידי עמרי כהן ומספקת שירותי ביובית באשקלון כבר מעל 20 שנה.

לקוחותינו נמנים בין המגזר הציבורי – עיריות, מוסדות ממשלה, מועצות מקומיות והן לקוחות פרטיים הנזקקים לשירותי ביובית. נשמח להעניק לכם את השירות על הצד הטוב ביותר.

הלקוחות שלנו מעידים עלינו

בין לקוחותינו

פתיחת סתימות ביוב אשקלון

טכנולוגיה מתקדמת שתשחרר כל סתימה בכל ביוב. החל מקפיצים וכלים שונים ועד לביובית שתפתח את הסתימה בתוך זמן קצר.

תיקון צנרת ללא הרס אשקלון

הטכנולוגיה המובילה בארץ ובעולם לתיקון ושיקום קווי ביוב שחוסכים כסף, הרס וכאב ראש. שרוול צנרות וטכניקות חדישות לחידוש צנרת.

צילום קווי ביוב אשקלון

צילום קווי ביוב למיפוי וזיהוי תקבלות בצורה מהירה ומקצועית. יעיל לגילוי של סדקים, שברים שורשים ועוד. אפשרות להקלטה ושמירת הצילום.

שורשים בביוב אשקלון

הסרה וניקוש שורשים מביוב באופן מהיר ומקצועי כולל מניעה של הופעתם בהמשך. אנחנו מומחים בתחום זה מעל 20 שנה.

מפריד שומנים אשקלון

שירות מקצועי ואמין לבעלי מסעדות ועסקים שמתחיל בהתקנת מפריד שומן לפי התקן וממשיך בשירות תקופתי, מקצועי ובמחיר משתלם.

החלפת צנרת אשקלון

החלפת צנרת ביוב עם קבלן מקצועי, חומרים איכותיים וטכנולוגיה מתקדמת. התקנת קווי ביוב קטנים או גדולים כולל הגשה לטופס 4 במידת הצורך.

שאיבת ביוב אשקלון

באמצעות משאבת יניקה עוצמתית במיוחדהמחוברת אל מיכל איסוף בעל קיבולת משתנה. ניתן לשאוב ביוב או נוזלים אחרים מכל מקום.

ביובית נמוכה אשקלון

ביובית קטנה ונגישה היכולה להגיע לכל מקום לרבות חניונים ורחובות צפופים בניגוד לביוביות נפוצות, מדובר בכלי חזק ועוצמתי במיוחד.

לקבלת הצעת מחיר משתלמת

סרטונים מהשטח

ביובית באשקלון מחירים

הזמנת ביוביתהחל מ-600 ש”ח
ביובית נמוכההחל מ-890 ש״ח
פתיחת סתימות ביוב580 ש״ח – 820 ש”ח
שאיבות ביובהחל מ-550 ש”ח
שטיפת קווי ביובהחל מ-100 ש״ח למטר (הנחה לקווים ארוכים)
ניקוי שורשים בביוב690 – 1590 ש”ח
שאיבת בור שומןהחל מ-600 ש”ח
שאיבת בור ביוב700 – 1500 ש”ח
צילום קווי ביוב950 – 1890 ש”ח

שירותי ביובית באשקלון בנתניה - שאלות נפוצות

הזמנת שירותי ביובית ועלותיהן תלויה באופי העבודה, קושי וחומרת המצב ומשך זמן העבודה המוערך בשטח. באתר אנחנו מציגים מחירונים במטרה לתת לכם טווח מחירים, כדי שיהיה לכם מעט מושג כמה יעלה השירות.

כן, ביובית 2000 מספקת שירותי ביובית בפריסה רחבה, עם צוות מקצועי ומיומן, טכנולוגיה מתקדמת ביותר וזאת במטרה לפתור לכם את הבעיה על הצד הטוב ביותר.

פוסט זה בבלוג מספק חקירה מעמיקה של מערכת הביוב באשקלון, ישראל. הוא מתעמק בהתפתחות ההיסטורית של תשתית התברואה בעיר, במצבה הנוכחי של מערכת הביוב, באתגרים העומדים בפניהם ובפתרונות המוצעים להתגברות על סוגיות אלו.

האבולוציה ההיסטורית של מערכת הביוב באשקלון

במשך מאות שנים מתמודדת העיר אשקלון עם האתגר של ניהול שפכיה. ניתן לאתר את המאמצים המוקדמים ביותר להתמודד עם בעיה זו לתקופות קדומות, כאשר מערכות ניקוז פשוטות נבנו כדי להסיט מי שפכים מהעיר. מערכות פרימיטיביות אלו כללו ערוצים פתוחים ומנהרות תת-קרקעיות שהובילו את מי השפכים לפאתי העיר. ככל שהזמן התקדם, ראתה אשקלון כמה התקדמות במערכת הביוב שלה.

בתקופה העות'מאנית עברו תשתיות הביוב של אשקלון מהפך משמעותי. בעיר הוכנסו רשתות ביוב סגורות, שהחליפו את הערוצים הפתוחים הקודמים. רשתות סגורות אלו אפשרו בקרה וניהול טובים יותר של מי שפכים, שיפור ההיגיינה והפחתת הסיכון למחלות הנישאות במים.

במאה ה-20 עברה מערכת הביוב של אשקלון הרחבה ומודרניזציה נוספת. להכנסת מכוני טיהור שפכים היה תפקיד מכריע בהבטחת סילוק וטיפול נאותים בשפכי העיר. מכוני טיהור אלו שילבו טכנולוגיות מתקדמות להסרת מזהמים וחומרים מזיקים מהשפכים לפני הזרמתם לסביבה.

בשנים האחרונות מערכת הביוב של אשקלון ממשיכה להתפתח כדי לענות על הדרישות הגוברת של אוכלוסיית העיר. הטמעת טכנולוגיות חדשניות, כמו חיישנים חכמים ומערכות ניטור בזמן אמת, אפשרה ניהול יעיל יותר של רשת הביוב. זה לא רק שיפר את הפונקציונליות הכוללת של המערכת, אלא גם סייע במזעור ההשפעה על הסביבה.

"האם תשתית הביוב של אשקלון עומדת בסימן?"

לשאלה האם תשתית הביוב של אשקלון עומדת בסימן חשיבות מכרעת עבור תושבי העיר והסביבה. העיר אמנם התקדמה משמעותית בשיפור מערכת הביוב שלה לאורך השנים, אך עדיין יש כמה אתגרים שצריך לטפל בהם. אחד החששות העיקריים הוא היכולת של המערכת להתמודד עם הגידול באוכלוסייה ובפיתוח עירוני. עם יותר תושבים ועסקים, הביקוש לניהול שפכים הולך וגדל, וחיוני להבטיח שהתשתית תוכל להתמודד עם הביקוש הזה.

היבט נוסף שיש לקחת בחשבון הוא התשתית המזדקנת. חלקים רבים במערכת הביוב של אשקלון קיימים כבר עשרות שנים, ויש צורך בתחזוקה ושדרוגים שוטפים כדי למנוע תקלות ולהפחית סיכונים פוטנציאליים. זה כולל טיפול בבעיות כמו קורוזיה בצנרת, סתימות ודליפות שעלולות להוביל לזיהום סביבתי ולסכנות בריאותיות.

בנוסף, העיר צריכה להתמקד ביישום שיטות קיימא בתשתית הביוב שלה. זה כולל קידום השימוש במקורות אנרגיה מתחדשים עבור מתקני טיהור שפכים, יישום צעדים לחיסכון במים, ובחינת טכנולוגיות חדשניות לניהול יעיל של שפכים. על ידי אימוץ שיטות קיימא, אשקלון יכולה לא רק לשפר את הפונקציונליות של מערכת הביוב שלה אלא גם לתרום לרווחה הסביבתית הכוללת של האזור.

לבסוף, למודעות ולחינוך הציבור יש תפקיד משמעותי בהבטחת יעילות תשתית הביוב. התושבים צריכים להבין את החשיבות של סילוק שפכים נכון, הימנעות משטיפת פריטים שאינם מתכלים, ואת השפעת הפעילות היומיומית שלהם על מערכת הביוב. על ידי טיפוח תחושת האחריות בקרב הקהילה, אשקלון יכולה לשפר עוד יותר את היעילות ואריכות הימים של תשתית הביוב שלה.

האתגרים: התגברות על מכשולים תשתיתיים וסביבתיים

אחד האתגרים המשמעותיים במערכת הביוב של אשקלון הוא הצורך להתגבר על מגבלות התשתית. ההתפתחות העירונית המהירה של העיר וגידול האוכלוסיה העמיסו על התשתית הקיימת, והובילו לבעיות כמו סתימות צנרת, הצפת מערכת ויכולת טיפול לא מספקת. שדרוג והרחבת רשת הביוב חיוניים כדי להבטיח שתוכל להתמודד עם הביקוש הגובר ולמנוע שיבושים אפשריים בשירות.

מכשולים סביבתיים מציבים אתגר גם עבור מערכת הביוב של אשקלון. העיר ממוקמת ליד הים התיכון, מה שהופך אותה חיונית למניעת כל זיהום של מי החוף. טיפול נכון וסילוק מי שפכים חיוניים להגנה על המערכת האקולוגית הימית ולשמירה על איכות המים. בנוסף, על העירייה לטפל גם בהשפעה של תשתיות הביוב על משאבי מי התהום, שכן שפכים לא מטופלים או מטופלים בצורה גרועה עלולים לחלחל לאדמה ולזהם את אספקת המים.

אתגר נוסף הוא הזמינות המוגבלת של קרקעות להקמת מתקני טיהור שפכים ותשתיות חדשות. ההתפשטות העירונית של אשקלון מותירה מעט מקום להתרחבות, מה שמחייב לחקור פתרונות חדשניים כמו מתקני טיפול תת קרקעיים או קומפקטיים. מציאת מיקומים מתאימים והבטחת ההיתרים הדרושים לפרויקטים כאלה יכולים להיות גוזלים זמן ומורכבים.

מעבר לכך, אילוצים כספיים מהווים אתגר בשדרוג ותחזוקת מערכת הביוב. השקעה בשיפורי תשתיות דורשת מימון משמעותי, והבטחת התקציב הדרוש יכולה להיות אתגר עבור העיר. על אשקלון לבחון אפשרויות מימון כגון שותפויות ציבוריות-פרטיות או לבקש תמיכה מארגונים ממשלתיים ובינלאומיים כדי להתגבר על מכשול זה.

"מה צופן העתיד לתשתית התברואה באשקלון?"

בעוד אשקלון מביטה לעתיד, יש התפתחויות מבטיחות באופק לתשתית התברואה שלה. העירייה מכירה בצורך בתכנון והשקעה מקיפים כדי להבטיח מערכת ביוב בת קיימא ויעילה. פתרון פוטנציאלי אחד הוא אימוץ טכנולוגיות מתקדמות לשיפור הניטור והניהול של הרשת. הטמעת חיישנים חכמים וניתוח נתונים יכולים לסייע באיתור ולטפל בבעיות בזמן אמת, לייעל את ביצועי המערכת ולמזער שיבושים.

בנוסף, העיר בוחנת את האפשרות של מערכות טיהור שפכים מבוזרות. גישה זו כוללת טיפול בשפכים קרוב יותר למקור, הפחתת ההסתמכות על מכוני טיהור מרכזיים ומזעור הצורך בתשתיות נרחבות. מערכות מבוזרות יכולות להיות חסכוניות, חסכוניות באנרגיה וידידותיות לסביבה, ולהציע פתרון בר-קיימא לאתגרי התשתית של אשקלון.

כמו כן, ישנו דגש גובר על קידום שימוש חוזר במים והשבת משאבים בתשתית התברואה באשקלון. באמצעות הטמעת תהליכי טיפול מתקדמים, העיר יכולה לייצר מים ממוחזרים באיכות גבוהה לשימושים שונים שאינם ראויים לשתייה כגון השקיה, תהליכים תעשייתיים וגינון עירוני. יתרה מכך, השבת משאבים יקרי ערך כגון חומרים מזינים ואנרגיה ממי שפכים יכולה לתרום לגישה של כלכלה מעגלית, וליצור יתרונות כלכליים וסביבתיים נוספים.

ביוב באשקלון:

שנה השקעה השקעה (ILS) סטטוס
2005 4.7 מיליון דולר 16.7 מיליון ₪ מערכת משודרגת
2008 2.9 מיליון דולר 10.4 מיליון ₪ הרחבה
2012 4.3 מיליון דולר 15.3 מיליון ₪ הסתיימו תיקונים
2015 3.2 מיליון דולר 11.3 מיליון ₪ הרחבת רשת

מערכת הביוב של אשקלון, על אף שעמדה בפני כמה אתגרים, הפגינה חוסן ויעילות יוצאי דופן. באמצעות שדרוגים מתמשכים והטמעת טכנולוגיות חדישות, העיר מצליחה לעמוד בקצב הגדל והולך של התשתיות שלה. עם השקעות נכונות והחלטות מדיניות, מערכת הביוב של אשקלון יכולה לשמש מודל לערים נוספות בישראל ומחוצה לה.