לפרטים והזמנות

072-3937695

ביובית בבת ים

שירותי ביובית בבת ים כבר מעל 20 שנה

ביובית 2000, הוקמה על ידי עמרי כהן ומספקת שירותי ביובית בבת ים כבר מעל 20 שנה.

לקוחותינו נמנים בין המגזר הציבורי – עיריות, מוסדות ממשלה, מועצות מקומיות והן לקוחות פרטיים הנזקקים לשירותי ביובית. נשמח להעניק לכם את השירות על הצד הטוב ביותר.

הלקוחות שלנו מעידים עלינו

בין לקוחותינו

פתיחת סתימות ביוב בת ים

טכנולוגיה מתקדמת שתשחרר כל סתימה בכל ביוב. החל מקפיצים וכלים שונים ועד לביובית שתפתח את הסתימה בתוך זמן קצר.

תיקון צנרת ללא הרס בת ים

הטכנולוגיה המובילה בארץ ובעולם לתיקון ושיקום קווי ביוב שחוסכים כסף, הרס וכאב ראש. שרוול צנרות וטכניקות חדישות לחידוש צנרת.

צילום קווי ביוב בת ים

צילום קווי ביוב למיפוי וזיהוי תקבלות בצורה מהירה ומקצועית. יעיל לגילוי של סדקים, שברים שורשים ועוד. אפשרות להקלטה ושמירת הצילום.

שורשים בביוב בת ים

הסרה וניקוש שורשים מביוב באופן מהיר ומקצועי כולל מניעה של הופעתם בהמשך. אנחנו מומחים בתחום זה מעל 20 שנה.

מפריד שומנים בת ים

שירות מקצועי ואמין לבעלי מסעדות ועסקים שמתחיל בהתקנת מפריד שומן לפי התקן וממשיך בשירות תקופתי, מקצועי ובמחיר משתלם.

החלפת צנרת בת ים

החלפת צנרת ביוב עם קבלן מקצועי, חומרים איכותיים וטכנולוגיה מתקדמת. התקנת קווי ביוב קטנים או גדולים כולל הגשה לטופס 4 במידת הצורך.

שאיבת ביוב בת ים

באמצעות משאבת יניקה עוצמתית במיוחדהמחוברת אל מיכל איסוף בעל קיבולת משתנה. ניתן לשאוב ביוב או נוזלים אחרים מכל מקום.

ביובית נמוכה בת ים

ביובית קטנה ונגישה היכולה להגיע לכל מקום לרבות חניונים ורחובות צפופים בניגוד לביוביות נפוצות, מדובר בכלי חזק ועוצמתי במיוחד.

לקבלת הצעת מחיר משתלמת

סרטונים מהשטח

ביובית בבת ים מחירים

הזמנת ביוביתהחל מ-600 ש”ח
ביובית נמוכההחל מ-890 ש״ח
פתיחת סתימות ביוב580 ש״ח – 820 ש”ח
שאיבות ביובהחל מ-550 ש”ח
שטיפת קווי ביובהחל מ-100 ש״ח למטר (הנחה לקווים ארוכים)
ניקוי שורשים בביוב690 – 1590 ש”ח
שאיבת בור שומןהחל מ-600 ש”ח
שאיבת בור ביוב700 – 1500 ש”ח
צילום קווי ביוב950 – 1890 ש”ח

שירותי ביובית בבת ים בנתניה - שאלות נפוצות

הזמנת שירותי ביובית ועלותיהן תלויה באופי העבודה, קושי וחומרת המצב ומשך זמן העבודה המוערך בשטח. באתר אנחנו מציגים מחירונים במטרה לתת לכם טווח מחירים, כדי שיהיה לכם מעט מושג כמה יעלה השירות.

כן, ביובית 2000 מספקת שירותי ביובית בפריסה רחבה, עם צוות מקצועי ומיומן, טכנולוגיה מתקדמת ביותר וזאת במטרה לפתור לכם את הבעיה על הצד הטוב ביותר.

פוסט זה בבלוג בוחן את הנושא הדוחק של ניהול ביוב בבת ים, עיר חוף בישראל. אנו מתעמקים בהיסטוריה, באתגרים הנוכחיים ובפתרונות הפוטנציאליים לטיפול בבעיה, במטרה להעלות את המודעות ולעורר השראה לפעולה.

"העבר המסריח: סקירה היסטורית של נושא הביוב של בת ים"

בת ים, עיר חוף יפה בישראל, יש לצערנו בעיה ארוכת שנים עם ניהול ביוב. במשך עשרות שנים, תושבים ומבקרים כאחד נפגעים מהריח הפוגעני והמפגעים הסביבתיים הנגרמים מטיפול לא נכון בשפכים. גידול האוכלוסייה המהיר בעיר בעשורים האחרונים רק החריף את הבעיה, והעיק על תשתית הביוב המיושנת.

את תחילתה של נושא הביוב של בת ים ניתן לייחס לימי התפתחותה הראשונים. בבהלה להכיל את האוכלוסייה הגדלה, מערכת הביוב בעיר לא זכתה לתשומת לב ולשדרוגים הנדרשים. כתוצאה מכך, המערכת הפכה במהירות למוצף, מה שהוביל לסתימות תכופות של צנרת ולשפיכת ביוב. זה לא רק יצר סכנה בריאותית לתושבים אלא גם הכתים את המוניטין של העיר כיעד תיירותי רצוי.

במהלך השנים נעשו ניסיונות שונים לטפל בבעיית הביוב בבת ים. בוצעו שדרוגים במכוני טיהור שפכים והוצבו צינורות נוספים לשיפור זרימת השפכים. עם זאת, צעדים אלה התגלו כתיקונים זמניים, שכן התשתית של העיר נאבקה לעמוד בקצב הביקוש ההולך וגובר.

ההשלכות של נושא הביוב של בת ים לא הצטמצמו רק לסביבה הקרובה של העיר. לזיהום שנגרם משפכים לא מטופלים הייתה השפעה מזיקה על הים התיכון הסמוך, והשפיעה על החיים הימיים ועל המערכת האקולוגית הכוללת. הסירחון והמראה המכוער של חופים מזוהמים גבו גם מחיר מענף התיירות, והחריפו עוד יותר את ההשלכות הכלכליות של בעיית הביוב.

האם בת ים טובעת בפסולת של עצמה?

בת ים עומדת בפני אתגר קריטי בכל הנוגע לניהול ביוב. התשתית המיושנת והקיבולת הבלתי מספקת של מערכת הביוב בעיר הביאו למצב שבו מרגישים שבת ים טובעת בפסולת של עצמה. גידול האוכלוסין המהיר והפיתוח העירוני הפעילו לחץ עצום על מערכת הביוב שכבר ממילא מתקשה, וכתוצאה מכך הצפות תכופות ושפיכות ביוב. ההשלכות של נושא זה הן לא רק לא נעימות אלא גם מהוות סיכונים בריאותיים וסביבתיים משמעותיים.

השפעת בעיית הביוב של בת ים מורגשת הן לתושבים והן למבקרים. הריח המתמשך והתנאים הלא סניטריים שנגרמו כתוצאה משפכי הביוב הקשו על חיי היומיום של האנשים החיים באזורים שנפגעו. יתרה מכך, זיהום החופים הסמוכים והים התיכון לא רק פוגע בחיי הים אלא גם מסכן את בריאות הציבור. גם המוניטין של העיר כיעד תיירותי נפגע, שכן המבקרים נרתעים מהמראות והריחות הלא נעימים הקשורים לבעיית הביוב.

טיפול במשבר זה דורש פעולה מיידית ותכנון ארוך טווח. שדרוג והרחבת תשתיות הביוב הם צעד מכריע למניעת אירועי הצפות ושפכים עתידיים. בנוסף, הטמעת מערכות ניטור יעילות יכולה לסייע באיתור ומניעת בעיות פוטנציאליות לפני שהן מסלימות. כמו כן, חיוני לתת עדיפות לבריאות הציבור ואיכות הסביבה על ידי הבטחת שפכים מטופלים כראוי לפני הזרימה.

תפקיד שיתוף הציבור: 'האם אנחנו יכולים לעשות שינוי?'

לשיתוף הציבור תפקיד מכריע בטיפול בסוגיית הביוב בבת ים. בעוד שהאחריות ליישום ותחזוקת תשתיות הביוב היא של הממשלה והרשויות הרלוונטיות, מעורבות פעילה של הקהילה חיונית לפתרונות ארוכי טווח. תושבים, עסקים וארגונים מקומיים יכולים לתרום בכמה דרכים כדי לחולל שינוי ולהביא לשינוי חיובי.

ראשית, העלאת המודעות לחומרת בעיית הביוב היא חיונית. על ידי הפצת מידע באמצעות מדיה חברתית, אירועים קהילתיים ופרסומים מקומיים, אנשים יכולים לחנך אחרים על ההשפעה של ניהול ביוב לקוי ועל הצורך הדחוף בפעולה. הגברת המודעות הזו יכולה להוביל לתחושת דחיפות רבה יותר בקרב התושבים ולהפעיל לחץ על הרשויות לתעדף את הנושא.

עיסוק במאמצי הסברה ולובי היא דרך נוספת שהציבור יכול לעשות שינוי. על ידי הבעת דאגות לנציגי הרשויות המקומיות והשתתפות בישיבות ציבוריות, חברי הקהילה יכולים להבטיח שבעיית הביוב תישאר על סדר היום ושהכספים והמשאבים הדרושים יוקצו לפתרון שלה. לחץ ציבורי יכול להיות כלי רב עוצמה בהשפעה על תהליכי קבלת החלטות ובהטלת אחריות על הרשויות.

מעורבות קהילתית ביוזמות ניקיון ובמאמצי שימור היא גם חיונית. על ידי ארגון ניקוי חופים והשתתפות בקמפיינים סביבתיים, אנשים יכולים לעזור למתן את ההשפעות של שפיכת ביוב על המערכת האקולוגית המקומית. בנוסף, תמיכה בארגונים סביבתיים מקומיים הפועלים למען ניהול ביוב בר קיימא יכולה להשפיע משמעותית.

"מפסולת למשאב: פתרונות חדשניים לבת ים"

על מנת לטפל בסוגיית הביוב בבת ים, יש חשיבות מכרעת לבחון פתרונות חדשניים שיכולים להפוך את הפסולת למשאב בעל ערך. פתרון אחד כזה הוא יישום טכנולוגיות לטיפול בשפכים שיכולות לטפל ולמחזר מי ביוב ביעילות. תהליכי טיפול מתקדמים כגון ביוריאקטורים ממברניים ואוסמוזה הפוכה יכולים להסיר מזהמים מהשפכים, מה שהופך אותם למתאים לשימוש חוזר בהשקיה, בתהליכים תעשייתיים, או אפילו לחידוש מאגרי מי תהום. על ידי אימוץ הטכנולוגיות הללו, בת ים יכולה לא רק להפחית את התלותה במשאבי מים מתוקים אלא גם להקל על העומס על תשתיות הביוב הקיימות.

גישה חדשנית נוספת היא יישום מערכות טיהור שפכים מבוזרות. במקום להסתמך רק על מכוני טיהור מרכזיים, ניתן להתקין מערכות מבוזרות בבתים בודדים, בעסקים או בשכונות. מערכות אלו מטפלות בשפכים במקור, מצמצמות את הצורך ברשתות ביוב נרחבות וממזערות את הסיכון לשפיכת ביוב. הם יכולים גם לספק את ההזדמנות לשימוש חוזר מקומי בשפכים מטופלים, לקדם קיימות וספיקות עצמית בתוך הקהילה.

יתר על כן, יש לבחון את הרעיון של ניצול בוצת שפכים כמשאב. במקום לראות בו מוצר פסולת, ניתן לטפל ולעבד בוצת שפכים כדי להפיק רכיבים יקרי ערך כגון חומרי הזנה וחומרים אורגניים. תוצרי לוואי אלו יכולים לשמש כדשנים בחקלאות או כמקור לאנרגיה מתחדשת באמצעות עיכול אנאירובי. על ידי אימוץ שיטות כלכלה מעגלית אלו, בת ים יכולה לא רק לצמצם את ייצור הפסולת אלא גם ליצור הזדמנויות כלכליות ולקדם עיר בת קיימא וחסכונית יותר במשאבים.

ניהול ביוב בבת ים:

שנה קיבולת ביוב (m3) שפכים שהוזרמו (מ"ק) עלות הטיפול (ILS)
2015 15,000 20,000 25,000,000
2016 17,000 19,500 27,000,000
2017 18,500 20,500 30,000,000
2018 20,000 22,000 32,000,000

בעוד שבעיות הביוב של בת ים מציבות אתגרים משמעותיים, הן מציגות גם הזדמנויות לחדשנות ושיפור. עם המדיניות וההשקעות הנכונות, בת ים יכולה להפוך את מערכת ניהול הפסולת שלה למודל עבור ערים אחרות. עתידה של העיר טמון לא רק בידי מנהיגיה, אלא גם בידי תושביה, שחייבים להשתתף באופן פעיל בשינויים אלו.