לפרטים והזמנות

072-3937695

ביובית בחולון

שירותי ביובית בחולון כבר מעל 20 שנה

ביובית 2000, הוקמה על ידי עמרי כהן ומספקת שירותי ביובית בחולון כבר מעל 20 שנה.

לקוחותינו נמנים בין המגזר הציבורי – עיריות, מוסדות ממשלה, מועצות מקומיות והן לקוחות פרטיים הנזקקים לשירותי ביובית. נשמח להעניק לכם את השירות על הצד הטוב ביותר.

הלקוחות שלנו מעידים עלינו

בין לקוחותינו

פתיחת סתימות ביוב חולון

טכנולוגיה מתקדמת שתשחרר כל סתימה בכל ביוב. החל מקפיצים וכלים שונים ועד לביובית שתפתח את הסתימה בתוך זמן קצר.

תיקון צנרת ללא הרס חולון

הטכנולוגיה המובילה בארץ ובעולם לתיקון ושיקום קווי ביוב שחוסכים כסף, הרס וכאב ראש. שרוול צנרות וטכניקות חדישות לחידוש צנרת.

צילום קווי ביוב חולון

צילום קווי ביוב למיפוי וזיהוי תקבלות בצורה מהירה ומקצועית. יעיל לגילוי של סדקים, שברים שורשים ועוד. אפשרות להקלטה ושמירת הצילום.

שורשים בביוב חולון

הסרה וניקוש שורשים מביוב באופן מהיר ומקצועי כולל מניעה של הופעתם בהמשך. אנחנו מומחים בתחום זה מעל 20 שנה.

מפריד שומנים חולון

שירות מקצועי ואמין לבעלי מסעדות ועסקים שמתחיל בהתקנת מפריד שומן לפי התקן וממשיך בשירות תקופתי, מקצועי ובמחיר משתלם.

החלפת צנרת חולון

החלפת צנרת ביוב עם קבלן מקצועי, חומרים איכותיים וטכנולוגיה מתקדמת. התקנת קווי ביוב קטנים או גדולים כולל הגשה לטופס 4 במידת הצורך.

שאיבת ביוב חולון

באמצעות משאבת יניקה עוצמתית במיוחדהמחוברת אל מיכל איסוף בעל קיבולת משתנה. ניתן לשאוב ביוב או נוזלים אחרים מכל מקום.

ביובית נמוכה חולון

ביובית קטנה ונגישה היכולה להגיע לכל מקום לרבות חניונים ורחובות צפופים בניגוד לביוביות נפוצות, מדובר בכלי חזק ועוצמתי במיוחד.

לקבלת הצעת מחיר משתלמת

סרטונים מהשטח

ביובית בחולון מחירים

הזמנת ביוביתהחל מ-600 ש”ח
ביובית נמוכההחל מ-890 ש״ח
פתיחת סתימות ביוב580 ש״ח – 820 ש”ח
שאיבות ביובהחל מ-550 ש”ח
שטיפת קווי ביובהחל מ-100 ש״ח למטר (הנחה לקווים ארוכים)
ניקוי שורשים בביוב690 – 1590 ש”ח
שאיבת בור שומןהחל מ-600 ש”ח
שאיבת בור ביוב700 – 1500 ש”ח
צילום קווי ביוב950 – 1890 ש”ח

שירותי ביובית בחולון בנתניה - שאלות נפוצות

הזמנת שירותי ביובית ועלותיהן תלויה באופי העבודה, קושי וחומרת המצב ומשך זמן העבודה המוערך בשטח. באתר אנחנו מציגים מחירונים במטרה לתת לכם טווח מחירים, כדי שיהיה לכם מעט מושג כמה יעלה השירות.

כן, ביובית 2000 מספקת שירותי ביובית בפריסה רחבה, עם צוות מקצועי ומיומן, טכנולוגיה מתקדמת ביותר וזאת במטרה לפתור לכם את הבעיה על הצד הטוב ביותר.

פוסט זה בבלוג בוחן את הנושא המאתגר של ניהול ביוב בחולון, עיר עירונית בישראל. הוא בוחן את המצב הנוכחי של תשתיות הביוב, ההשפעות הסביבתיות והבריאותיות, פתרונות פוטנציאליים ותפקידם של האזרחים המקומיים בהפחתת המצב.

המצב הנוכחי של ניהול הביוב בחולון: איך הגענו לכאן?

לאורך השנים התמודדה העיר חולון עם אתגרים משמעותיים בכל הנוגע לניהול ביוב. הגידול האקספוננציאלי באוכלוסיה ובעיור הפעיל לחץ עצום על התשתיות הקיימות, והוביל לעומס על מערכות הביוב. בנוסף, תחזוקה לא מספקת וטכנולוגיה מיושנת החמירו עוד יותר את הבעיה.

אחד הגורמים העיקריים התורמים למצב הנוכחי של ניהול הביוב בחולון הוא היעדר השקעה ותעדוף של תשתית קריטית זו. מכיוון שהעיר חוותה התפתחות מהירה, ההתמקדות הייתה בעיקר בפרויקטים של מגורים ומסחר, עם מעט תשומת לב לשדרוגים והרחבת מערכות הביוב הנדרשות. הדבר הביא לעומסי יתר של צינורות, סתימות תכופות וסיכון מוגבר לגלישה בביוב.

מעבר לכך, התשתית המזדקנת הפכה למכשול משמעותי בניהול יעיל של הביוב בחולון. רבות ממערכות הביוב נבנו לפני עשרות שנים ולא עברו שיפוצים או שדרוגים מהותיים. כתוצאה מכך, הם אינם מסוגלים להתמודד עם נפח השפכים ההולך וגדל של האוכלוסייה הגדלה. זה הוביל לכשלים תכופים במערכת ולשחרור שפכים לא מטופלים לסביבה, מה שמציב סיכונים בריאותיים וסביבתיים חמורים.

גורם נוסף התורם למצב הנוכחי של ניהול הביוב בחולון הוא היעדר מודעות וחינוך הציבור לגבי נוהלי פינוי פסולת נאותים. תושבים רבים אינם מודעים להשלכות של השלכת פריטים כמו מגבונים, שמנים וחומרים אחרים שאינם מתכלים לביוב. חומרים אלו עלולים לסתום את צינורות הביוב ולגרום לסתימות, מה שמאמצים עוד יותר מערכת שברירית ממילא.

לבסוף, היעדר תכנית ארוכת טווח כוללת לניהול ביוב מילא תפקיד גם במצב הנוכחי. ללא מפת דרכים ברורה לשדרוג והרחבת התשתיות, העיר נאבקה לעמוד בדרישות של אוכלוסייה שגדלה במהירות. כתוצאה מכך, המערכות הקיימות מוצפות ומועדות לתקלות תכופות, מה שמוביל לזיהום סביבתי ולסכנות בריאותיות.

ההשלכות הסביבתיות והבריאותיות: מה עלות ההזנחה?

להזנחה של ניהול ביוב תקין בחולון יש השלכות סביבתיות ובריאותיות קשות. הזרמת שפכים לא מטופלים לגופי מים מהווה איום משמעותי על מערכות אקולוגיות מימיות. הרמות הגבוהות של חומרים מזינים ומזהמים בביוב עלולות להוביל לאאוטרופיקציה, ולגרום לפריחת אצות ולדלדול חמצן, מה שעלול לגרום למוות של דגים ושאר אורגניזמים מימיים. בנוסף, לזיהום של מקורות מי תהום בביוב עלולות להיות השלכות ארוכות טווח, שכן הוא עלול להפוך את המים לא בטוחים למאכל אדם ולשימוש חקלאי.

יתר על כן, שחרור של שפכים לא מטופלים לסביבה תורם להתפשטות מחלות הנישאות במים. פתוגנים וחיידקים הנמצאים בביוב, כגון E. coli וסלמונלה, עלולים לזהם את מקורות מי השתייה, ולהוביל להתפרצויות של מחלות במערכת העיכול. הדבר מהווה סיכון רציני לבריאות הציבור, במיוחד עבור אוכלוסיות חלשות כמו ילדים וקשישים.

להזנחת ניהול הביוב יש גם השלכות אסתטיות, שכן הימצאותם של שפכים במרחבים ציבוריים ומקווי מים יוצרת סביבה לא נעימה ולא היגיינית. הריחות המגעילים והמראות המכוערים עלולים להשפיע לרעה על איכות החיים של התושבים והמבקרים, להרתיע פעילויות פנאי ותיירות.

זאת ועוד, ההשלכות הסביבתיות והבריאותיות של הזנחת ניהול הביוב בחולון חורגות מעבר לסביבה הקרובה. הזרמת שפכים לא מטופלים לנהרות או לים עלולה לגרום לזיהום של קהילות ומערכות אקולוגיות שכנות. הזיהום יכול להתפשט דרך זרמי מים, להשפיע על אזורי החוף ועל החיים הימיים, להשפיע על הדיג ולאיים על המגוון הביולוגי הכולל של האזור.

"העתיד הוא לא מה שהיה פעם" – פירוק פתרונות פוטנציאליים

בעוד חולון מתמודדת עם אתגרי ניהול הביוב, חיוני לבחון פתרונות פוטנציאליים שיכולים לסלול את הדרך לעתיד נקי ובריא יותר. להלן שלושה תחומים מרכזיים שניתן להתמקד בהם:

 • 1. שדרוג תשתיות:
  אחד הצעדים העיקריים לקראת טיפול בנושאי ביוב הוא השקעה בשדרוג תשתיות. זה כולל שיפור והרחבת מכוני טיהור שפכים בחולון כדי להבטיח טיפול תקין בשפכים לפני שחרורם לסביבה. שדרוג התשתית המזדקנת יכול לעזור להגדיל את היכולת לטפל בביוב ביעילות, ולהפחית את הסיכון להזרמה לא מטופלת. בנוסף, הטמעת טכנולוגיות מתקדמות, כגון ביוריאקטורים ממברניים ומעכלים אנאירוביים, יכולה לשפר את היעילות של טיפול בשפכים ולקדם שחזור משאבים.
 • 2. יישום שיטות קיימא:
  אימוץ שיטות קיימא הוא היבט חיוני נוסף בהתמודדות עם ניהול שפכים. זה יכול להיות כרוך בקידום אמצעים לחיסכון במים ברמת הפרט והקהילה, כגון התקנת מתקנים חסכוניים במים ויישום מערכות לאיסוף מי גשמים. על ידי הפחתת הביקוש הכולל למים, נוצרים פחות שפכים, מה שמקל על העומס על תשתית הביוב. יתרה מזאת, חקר טכניקות חדשניות כמו מערכות טיהור שפכים מבוזרות ואדמות ביצות בנויות יכולות לספק שיטות חלופיות ובר-קיימא לניהול שפכים.
 • 3. הגברת המודעות והשתתפות הציבור:
  מעורבות פעילה של הקהילה חיונית בטיפול בבעיות ביוב ביעילות. העלאת המודעות הציבורית לחשיבות ניהול ביוב נכון והשפעתו על הסביבה ובריאות הציבור היא חיונית. ניתן לעשות זאת באמצעות קמפיינים חינוכיים, סדנאות ותוכניות מעורבות בקהילה. עידוד אזרחים לאמץ שיטות אחראיות, כגון פינוי נכון של פסולת והימנעות מהדחה של פריטים שאינם מתכלים, יכול להפחית משמעותית את העומס על מערכת הביוב. בנוסף, שיתוף מחזיקי עניין מקומיים בתהליכי קבלת החלטות וחיפוש אחר הקלט שלהם יכול להוביל לפתרונות ברי קיימא ומונעי קהילה יותר.

תפקיד האזרחים: כיצד נוכל לתרום לחולון נקייה ובריאה יותר?

לאזרחים תפקיד מכריע ביצירת חולון נקייה ובריאה יותר באמצעות מעשיהם והתנהגויותיהם. הנה כמה דרכים שבהן אנשים יכולים לתרום לניהול ביוב ולרווחה סביבתית:

 • 1. שימוש מודע במים:
  להיות מודע לצריכת מים הוא המפתח. הרגלים פשוטים כמו סגירת ברזים כאשר אינם בשימוש, תיקון צנרת דולפת באופן מיידי ושימוש במכשירים חסכוניים במים יכולים להפחית משמעותית את כמות השפכים שנוצרת. חיסכון במים לא רק מפחית את העומס על מערכת הביוב אלא גם עוזר לשמר את המשאב היקר הזה.
 • 2. סילוק פסולת נכון:
  הקפדה על פינוי פסולת נכון חיונית למניעת סתימת מערכות הביוב. הימנע משטיפה של פריטים שאינם מתכלים, כגון מגבונים לחים, מוצרים סניטריים ושמני בישול, באסלה או בכיור. במקום זאת, השלך אותם לפחים המיועדים לכך. בנוסף, מיחזור וקומפוסטציה יכולים לעזור להפחית את נפח הפסולת הכולל, ולמזער את העומס על מתקני טיהור שפכים.
 • 3. השתתפות ביוזמות ניקיון קהילתיות:
  הצטרפות למסעות ניקיון מקומיים והתנדבות ליוזמות בראשות קהילה יכולה להיות בעלת השפעה משמעותית על שיפור הניקיון הכללי של חולון. על ידי פינוי פסולת ופסולת מרחובות, פארקים ומקווי מים, אזרחים יכולים לסייע במניעת זיהום ולשמור על סביבה בריאה יותר לכולם.
 • 4. בעיות דיווח:
  ערנות ויזום בדיווח על כל בעיה או דליפה הקשורה לביוב לרשויות הרלוונטיות היא חיונית. דיווח מהיר מאפשר תגובה ופתרון מהירים יותר, תוך מזעור הסיכונים הסביבתיים והבריאותיים הפוטנציאליים הקשורים לדליפות ביוב.
 • 5. חינוך והסברה:
  הפצת המודעות לחשיבות ניהול ביוב נכון ושימור הסביבה היא חיונית. לחנך חברים, בני משפחה וחברי קהילה על ההשפעה של פעולותיהם על מערכת הביוב ועודדו אותם לאמץ שיטות בר קיימא. באמצעות תמיכה בניהול אחראי בביוב, יכולים האזרחים ליצור תנועה קולקטיבית לעבר חולון נקייה ובריאה יותר.

ביוב בחולון:

מערכת ביוב השפעה על הסביבה סיכונים בריאותיים עלות (ILS)
לקוי זיהום גבוה העברת מחלות ₪4,000,000
מיושן איכות מים מופחתת מי שתייה מזוהמים ₪2,000,000
לא עקבי שיטפון אספקת מזון מזוהם ₪1,500,000
מקוטע פליטת פחמן מוגברת זיהומים חיידקיים ₪3,000,000

בעיית הביוב בחולון אמנם מציבה אתגרים משמעותיים, אך גם מציעה הזדמנויות לחדשנות, שיפור תשתיות ומעורבות קהילתית. באמצעות שיתוף פעולה בין רשויות מקומיות, אזרחים ומומחים בתחום, יש לחולון פוטנציאל להפוך את המשבר הסביבתי הזה לסיפור הצלחה בר קיימא.